Safari nurkowe Deadalus

SAFARI NURKOWE: DEADALUS, BROTHERS ISLANDS, ELPHINSTIONE

TERMIN: 4–11.11
KOSZT: 4700 PLN

Jeśli interesuje Cię nurkowanie z rekinami, pływanie na jednej z bardziej ekskluzywnych łodzi nurkowych Morza Czerwonego oraz nurkowanie w jednym z 10 najlepszych miejsc nurkowych na świecie plan tej wyprawy nurkowej jest dla Ciebie!

Rafa Deadalus oraz Elphinstione, wyspy Brothers Islands i nurkowania na Fury Shoal to atrakcje, które szykują się podczas naszych jesiennych nurkowań w południowej części Morza Czerwonego.

Podczas safari można zrobić kursy nurkowania: Advanced OWD, Deep Diver.

Adres e-mail (wymagane)

PYTANIE O SAFARI BROTHERS ISLANDS

Treść wiadomości

Miejsca nurkowe

Wybrane rafy na nasej trasie

DEADALUS jest odizolowaną rafą wyrastającą z głębokości 500 m w połowie drogi między Arabią Saudyjską a wybrzeżem Egiptu. Doskonałe miejsce na obserwację gatunków pelagicznych jak np. rekiny młoty oraz wielu innych gatunków ryb (manty, tuńczyki, barakudy…). Widuje się tu rekiny rafowe, młoty i kosogony (ang. „threshershark” – z charakterystycznym dwa razy dłuższym ogonem, którym rekiny tego gatunku uderzają w stado ryb w celu ogłuszenia kilku z nich – taki sposób polowania wykształciły tylko kosogony).

ELPHINSTONE: Przepiękna, wręcz kultowa rafa. Piękne ściany porośnięte koralami. Na Elphinstione można spotkać manty oraz rekiny.

BROTHERS ISLANDS: To nie tylko jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w morzu Czerwonym ale również jedno z top 10 na świecie. Egipski rząd uznał znaczenie ekologiczne wysp i objął to miejsce w 1983 roku specjalną ochroną. Wyspy dzieli zaledwie kilometr odległości, a ich strome ściany zapewniają wspaniałe nurkowania. Obfitość kolo- rowych, miękkich korali, wspaniałych Gorgonii oraz bogactwo życia morskiego szczególnie dużych gatunków pelagicznych (rekinów) sprawia, że nurkowania w tym miejscu są niezapomnianym wrażeniem. Ponadto spotkać tu można Napoleony, rekiny młoty, oceaniczne rekiny rafowe, liczące czasami tysiące sztuk ławice ryb z rodzaju Jack Fish, wielkie barakudy, manty. Fascynaci nurkowań wrakowych mają okazję odwiedzić dwa słynne wraki wysp Big Brothers. To statki towarowe Aida II w północno-zachodniej części i numidyjski na północnym krańcu. Oba wraki porośnięte są miękkimi i twardymi koralowcami, które same w sobie są niezwykle ciekawą atrakcją.

CLAUDIA: Bardzo lubiana przez nas rafa o strukturze poprzetykanej małymi tunelami, którymi można swobodnie przepływać. Dzięki płytkiemu położeniu, we wnętrzu rafy zachodzi przepiękna gra światła. W subiektywnej ocenie – jedno z naszych TOP 10 miejsc nurkowych na świecie :)

SATAYAH: Rafa słynąca ze spotkań z delfinami. Często spotykamy tu mureny, napoleony, barakudy, rekiny i duże tuńczyki.

EL MALAHI: To istny raj nurkowy! Kompleks małych raf, pomiędzy nimi koralowe ogrody, labirynty, zwężenia i kanały. Korytarze, w których można spotkać mnóstwo płaszczek i muren. Na zewnętrznej stronie rafy częste są żółwie, duże płaszczki i czasami rekiny. Powszechne w krajobrazie są również olbrzymie stołowe korale. Raj dla fotografów!

Sprzęt oraz warunki nurkowe

Każdy nurek musi posiadać bojkę!

Spodziewana temperatura wody: 27–29 °C – sugerujemy długi skafander o grubości 5 mm oraz kaptur.

Szczegóły organizacyjne

CENA ZAWIERA:

• Przelot samolotem na trasie WWA – Egipt – WWA
• Opłaty lotniskowe (poza kosztem ew. nadbagażu)
• Ubezpieczenie podróżne
• Transfer lotnisko – port – lotnisko
• Zakwaterowanie na łodzi
• Pełne wyżywienie + napoje bezalkoholowe na łodzi
• Darmowy Nitrox dla osób z uprawnieniami
• Opiekę polskiego instruktora
• Opiekę lokalnego przewodnika nurkowego
• Balast i butle nurkowe

Informacje o naszej łodzi safari

CENA NIE ZAWIERA:

• Opłaty parkowe 2 x 50 Euro/os. (łącznie 100 Euro)
• Ew. wypożyczenia sprzętu nurkowego (75 zł/element za całe safari),
• Opłaty za wizę egipską 25 Dolarów (płatne na lotnisku),
• Zwyczajowych napiwków dla załogi i pracowników łodzi (ok. 40 Euro),
• Ubezpieczenia nurkowego (zalecane ubezpieczenie nurkowe DAN),
• Opcjonalny koszt ok. 20 Euro za ostatnią noc w hotelu (jeśli zostaniemy na łodzi, ten koszt odpada).

UWAGI:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata 1 500 zł. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 20.10.2017 r.
Konto do wpłat:
Smile Dive s.c., al. KEN 11, 02-797 Warszawa
tytuł przelewu: Safari Brothers
Alior bank: 16 2490 0005 0000 4500 6761 3940

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na łodzi, decyduje kolejność zgłoszeń.

Linie lotnicze latające do Egiptu lubią zaskakiwać nas limitami bagażu. Prosimy o kontakt przed wyjazdem w celu ustalenia jaki mamy limit wagowy.