NURKOWANIE REKREACYJNE

padi diving

Początkiem szkolenia nurkowego jest Podstawowy Kurs Nurkowania Open Water Diver (OWD). Kolejnym krokiem jest nurek Advanced OWD – ten ma do dyspozycji już kilkanaście specjalizacji nurkowych do wyboru. Jeśli planujesz nurkować wyłącznie rekreacyjnie, warto dojść do etapu Rescue Diver – dzięki temu staniesz się pewniejszym partnerem nurkowym. Nurek Rescue posiądzie dogłębną wiedzę na temat zagrożeń towarzyszących nurkowaniu oraz dowie się, jak im zapobiegać oraz jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia. Przerwij monotonię codzienności i zacznij nurkować – masz do dyspozycji bardzo dobrze przemyślany program szkolenia nurkowego PADI!

Terminy szkoleń ustalamy na początku każdego miesiąca. Nie widzisz kursu lub wydarzenia, którym jesteś zainteresowany? Odezwij się do nas w dowolnym momencie, uwzględnimy to w naszym kalendarzu!

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA PADI OWD

STOPIEŃ PODSTAWOWY

Open Water Diver (OWD) to najpopularniejszy kurs nurkowania dla osób początkujących na całym świecie. Uczy podstawowych umiejętności oraz gwarantuje wiedzę teoretyczną, wystarczającą do przeprowadzania nurkowań z partnerem na wodach otwartych. Kurs sklada się z wykładów, serii ćwiczeń basenowych oraz nurkowań na wodach otwartych. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz licencję nurkową PADI uznawaną w centrach nurkowych na całym świecie, zezwalającą na nurkowanie do głębokości 18 m.

WYMAGANIA / KOSZT / NAJCZĘSTSZE PYTANIA
Wymagania wstępne:

• Minimalny wiek: 10 lat (uczestnicy w wieu 10–14 lat otrzymają certyfikat z dopiskiem „Junior”),
• Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 m bez płetw lub 300 m w płetwach,
• Posiadanie własnego sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka) – istnieje możliwość zakupu z rabatem w naszym sklepie znajdującym się na miejscu.

Na kurs składa się:

• Pięć sesji teoretycznych,
• Pięć sesji basenowych,
• Cztery nurkowania na wodach otwartych.

Koszt kursu:

• 1 350 PLN/os. – kurs kończony na wodach otwartych w Polsce,
• 1 250 PLN/os. – kurs rodzinny [min. 4 osoby],
• 1 200 PLN/os. – kurs grupowy [6 osób, zorganizowana grupa],
• 1 600 PLN/os. – kurs indywidualny 1:2 (wody otwarte grupowe na wyjeździe z C.N. Buddy),
• 2 000 PLN/os. – kurs indywidualny 1:1 (wody otwarte grupowe na wyjeździe z C.N. Buddy)
• 2 500 PLN/os. – kurs indywidualny z Course Directorem.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Gdzie odbywają się zajęcia?
Wszystkie zajęcia teoretyczne oraz basenowe odbywają się w Centrum Nurkowym Buddy przy al. K.E.N. 11 w Warszawie (tuż przy stacji metro Kabaty). Tu mamy salę wykładową i basen. Ponieważ basen jest naszą własnością możemy z niego korzystać bez ograniczeń. Co to oznacza w praktyce? Że zajęcia basenowe mogą trwać „do skutku”, czyli momentu, gdy wszyscy kursanci zdobędą i przećwiczą nurkowe umiejętności niezbędne do ukończenia kursu OWD. Nikt nie narzuca nam ograniczeń czasowych, nikt nie wyrzuca nas z basenu po godzinie, co zdarza się w innych centrach nurkowych. To daje nam pewność, że na wody otwarte wszyscy jadą dobrze przygotowani. Dla Was – kursantów oznacza to, że już podczas pierwszych nurkowań poza basenem poczujecie prawdziwą przyjemność z nurkowania.
2. Jak długo trwa kurs?
Kurs składa się z pięciu sesji teoretycznych, pięciu sesji basenowych i czterech nurkowań na wodach otwartych. A więc wszystko zależy od Ciebie, jak często możesz poświęcić swój czas na zajęcia. Nurkowania na wodach otwartych realizujemy w jeden weekend po zaliczeniu sesji teoretycznej i basenowej.
3. Co zawiera cena kursu?
Materiały dydaktyczne, 5 sesji teoretycznych, 5 sesji basenowych, kompletny sprzęt nurkowy (z wyłączeniem ABC) na czas kursu, 4 nurkowania na wodach otwartych.
4. Czego nie zawiera cena?
Dojazdu na zajęcia, zakwaterowania i wyżywienia na wodach otwartych, kosztu wyjazdu na safari (w przypaku kursu za granicą), certyfikatu PADI (150 PLN), sprzętu ABC – maska, fajka, płetwy.

KURS ADVANCED OWD

STOPIEŃ ZAAWANSOWANY

AOWD to naturalny i logiczny sposób na kontynuację nauki i na pewniejsze wkroczenie w podwodny świat. Mniej tu teorii, więcej nurkowania. W czasie kursu odbędziesz nurkowanie głębokie do 30 m, nauczysz się podstaw nawigacji podwodnej oraz odbędziesz trzy dowolnie wybrane nurkowania, będące wprowadzeniem do interesujących Cię specjalizacji nurkowych. AOWD umożliwia nurkowanie z partnerem do głębokości 30 m oraz daje możliwość uczestnictwa we wszystkich specjalizacjach nurkowych PADI, a także w kursie Rescue Diver.

WYMAGANIA / KOSZT
Wymagania wstępne:

• Ukończone 15 lat (osoby pomiędzy 12 a 15 mogą ukończyć kurs Junior Advance, który jest normalnym kursem ma tylko obniżone maksymalne głębokości do 21 m). Po ukończeniu 15 lat stopień ten można zamienić na stopień Advanced,
• Stopień OWD PADI lub równorzędnego innej organizacji,
• Wszyscy uczestnicy kursu AOWD powinni mieć własne ABC, własną piankę, własny komputer nurkowy. Jeżeli osoby nie posiadają tego sprzętu mogą go wypożyczyć w naszym klubie lub zakupić w naszym sklepie korzystając z atrakcyjnych cen dedykowanych naszym kursantom.

Na kurs składa się:

• Pięć nurkowań na wodach otwartych,
• Nauka i zaliczenia teorii na podstawie podręcznika.
Kurs AOWD jest pozbawiony klasycznych wykładów teoretycznych – prowadzone są jedynie szczegółowe omówienia poszczególnych nurkowań oraz analiza związanej z nimi problematyki.

Koszt kursu:

• 700 PLN/os. – kurs robiony podczas wyjazdu na safari z C.N. Buddy
• 850 PLN/os. – kurs robiony podczas wyjazdu z C.N. Buddy
• 1200 PLN/os. – kurs indywidualny 1:1

KURS NURKA RATOWNIKA RESCUE DIVER

STOPIEŃ ZAAWANSOWANY

Zaczynasz szukać nowych wyzwań, chciałbyś podnieść swój profesjonalizm, stać się zaufanym partnerem dla innych nurków? Nurkujesz już w trudniejszych warunkach i zdajesz sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i Twoim przyjaciołom jest jedną z podstawowych rzeczy, warunkujących udane nurkowanie? Czas nauczyć się ratownictwa. Podczas pięciu wykładów i serii ćwiczeń basenowych oraz realizacji kilku scenariuszy wypadków nauczymy Cię, jak zapobiegać, rozpoznawać i postępować w sytuacjach awaryjnych, które mogą wystąpić podczas nurkowania.

WYMAGANIA / KOSZT
Wymagania wstępne:

• Ukończone 12 lat,
• Certyfikat PADI AdventureOWD z nawigacją lub PADI AOWD lub posiadać nurkowy stopień równorzędny innej federacji,
• Kurs ERF lub równoważny, nie starszy niż 24 miesiące (szkolenie EFR można odbyć równolegle do kursu Rescue),
• Uczestnicy powinni posiadać własne ABC, jacket, skafander i automat (wypożyczenie w/wym. sprzętu za dodatkową opłatą).

Na kurs składa się:

Kurs PADI Rescue Diver uczy postępowania w sytuacjach niebezpiecznych i procedur awaryjnych. Kurs ten składa się ze scenariuszy wypadków nurkowych od najprostszych do bardziej skomplikowanych obejmujących prowadzenie akcji poszukiwawczych w warunkach amatorskiego nurkowania.
Kurs trwa 3 do 4 dni i obejmuje ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia teoretyczne.

Koszt kursu:

• 1 000 PLN/os. – podczas wyjazdu z C.N. Buddy,
• 1 500 PLN/os. – kurs indywidualny,
• 2 000 PLN/os. – kurs indywidualny z Course Directorem.