Przelot

Lecimy bezpośrednio. Wsiadamy w Warszawie, wysiadamy w Cancun (lot powrotny również jest bezpośredni). Pamiętajcie, że w samolotach lubią panować temperatury niemal podbiegunowe. Dbajcie o zatoki, zabierzcie bluzę z kapturem albo jakąś lekką czapkę.

Limit, w jakim powinna zmieścić się waga bagażu to 20 kg (bagaż główny) + 5 kg (bagaż podręczny).

Nurkowania i sprzęt nurkowy

Wyjazd jest odpowiedni dla nurków rekreacyjnych. Warunki i poziom trudności nurkowań są w zasięgu osób, które ukończyły kurs OWD. Średnia głębokość nurkowania w cenotach wynosi 6–11 metrów. Gra świateł w miejscach, gdzie rozpoczynamy i kończymy nurkowania jest absolutnie przepiękna. Różnorodność miejsc jest niepowtarzalna. W promieniu kilku kilometrów, każda z kolejnych cenot, jej korytarze, wejście, wyjście może wyglądać unikalnie.

Cenoty nurkowanie

Woda jest krystalicznie czysta. Widzicie tak daleko, na ile pozwoli światło waszych latarek.

Woda w cenotach ma ok. 25 °C. Sugerujemy pianki o grubości minimum 5 mm i kaptury. Koniecznie zabierzcie sprawdzone latarki (najlepiej dwie, główna + backup).

Przydatne informacje

Ściany cenot są wapienne, zatem woda ma lekki odczyn zasadowy. Po nurkowaniach warto zakwasić uszy. Poprzednio zabraliśmy ze sobą Dolphiner i bardzo dobrze się sprawdził. Kwestia wody dotyczy również lokalnej kranówki – nie pijcie jej, bo zawiera zbyt dużo wapnia i może obciążyć pracę nerek.

Wejścia do cenot znajdują się w selvie (dżungla). Jest cień, jest słońce, są iguany i storczyki rosnące w naturalnym środowisku, są wejścia do cenot w formie otwartych zbiorników, w których można pływać – przerwy między nurkowaniami mają podstawy nieść przyjemność :)

Słońce w Meksyku jest super – piasek na plażach jedwabisty i niesamowicie drobny. Woda bardzo ciepła i w bajkowym kolorze. Zabierzcie kremy z filtrami, kostiumy kąpielowe i przypomnijcie sobie o zapotrzebowaniu na leniuchowanie :) Meksyk jest totalny, zarówno pod kątem nurkowań, jak i rajskich widoków.

Zabytki Majów

Zobaczymy Chicen Itza, Kobe i ruiny w Tulum. Pozostałości po dawnej historii Majów, z silnym odniesieniem do zjawisk astronomicznych.

Chichen Itza

Na koniec dwa ważne słowa 1. hamak, 2. margherita :)