9–16.11 Safari wrakowe & Brother's Islands | Centrum Nurkowe Buddy

9–16.11 Safari wrakowe & Brother’s Islands

Safari wrakowe i nurkowanie na rafach Morza Czerwonego

Zapraszamy na safari wrakowe, połączone z nurkowaniem na Brother’s Islands. Będzie to urozmaicony wyjazd, podczas którego zanurkujemy na rafach, wspomnianych już Wyspach Braci oraz zatrzymamy się na kilku słynnych wrakach Morza Czerwonego. Wyjazd nie wymaga uprawnień do nurkowań technicznych, wszystkie miejsca, w których zanurkujemy znajdują się w zasięgu nurkowań rekreacyjnych.

9–16.11

TERMIN SAFARI

4 850 PLN

KOSZT Z PRZELOTEM I OPŁATAMI PARKOWYMI

Abu Nuhas

W tłumaczeniu Abu Nuhas znaczy „żelazna rafa” – zasłużony tytuł dla miejsca z wyjątkowo zdradliwym dnem i rafą, o którą na przestrzeni kilku wieków rozbiło się wiele statków. To tutaj spoczywają wraki XIX-wiecznych parowców Dunraven i Carnatic oraz frachtowce Giannis D i Chrisoula, które zatonęły pod koniec XX wieku. Każdy z tych wraków jest niebywale ciekawy i ma swoją wyraźną specyfikę. Możliwe jest wpływanie do wnętrz i penetracja większości z wymienionych wraków.

Thistlegorm

Bardzo znany wrak Morza Czerwonego oraz niesłychanie bogate muzeum militariów. W ładowniach wraku znajdują się jeepy, ciężarówki, ponad 160 motocykli, silniki samolotów, dwie lokomotywy, lekkie pojazdy gąsiennicowe, cysterny kolejowe, parowóz, amunicja oraz cała masa innego wyposażenia militarnego. Wrak jest na tyle duży i kryje w sobie tyle tajemnic, że nawet po kilku nurkowaniach można znaleźć coś nowego, natrafić na wcześniej niewidziane pomieszczenia lub odkryć kolejne tajemnice ładowni.

Brothers Islands

Jedno z top 10 miejsc nurkowych na świecie. Egipski rząd uznał znaczenie ekologiczne wysp i w 1983 r. objął to miejsce specjalną ochroną. Brothers to dwie skaliste wyspy wznoszące się z głębi morza ok. 70 km od El Quseir. Wyspy dzieli zaledwie kilometr, a ich strome ściany zapewniają wspaniałe nurkowania. Obfitość kolorowych, miękkich korali i wspaniałych gorgonii oraz bogactwo życia morskiego, szczególnie dużych gatunków pelagicznych (rekinów) sprawia, że nurkowania w tym miejscu są niezapomniane. Wyspy są omiatane przez silne prądy, dlatego bojka dekompresyjna (SMB) jest wymagana na wszystkich nurkowaniach. Ze względu na głębokość i prądy morskie samodzielne nurkowanie na Wyspach Braci powinni odbywać doświadczeni nurkowie, natomiast początkujący powinni bardzo uważnie słuchać wskazówek przewodnika przed wejściem do wody!

Little Brother

Wyspa ma prawie okrągły kształt i 100 m średnicy. Jej ściany z miękkimi i twardymi koralami oraz gorgoniami pokazują esencję życia morskiego oraz słyną z populacji kilku gatunków rekinów. Plato na głębokości 40 m wystawione jest na działanie prądów morskich, co sprawia, że jest to najlepsza strona do oglądania rekinów oraz innych dużych ryb takich jak manty, ławice tuńczyków, napoleony.

Big Brother

Wyspa ma ok. 400 m długości i 60 m szerokości. Latarnia na zachodnim brzegu jest bardzo pomocna w nawigacji dla statków towarowych i promów. Niemalże dziewicze rafy z przejrzystą wodą. Można tu spotkać rekiny młoty, a także rekiny rafowe, liczące czasami tysiące sztuk ławice ryb z rodzaju Jackfish, wielkie barakudy, a przy odrobinie szczęścia natknąć się można na bardzo rzadko spotykanego kosogona (Treshershark).

Pozostałe wraki na trasie

Będziemy mieć okazję odwiedzić dwa słynne wraki leżące nieopodal Wysp Braci. To statki towarowe Aida II w północno-zachodniej części i numidyjski na północnym krańcu. Oba wraki porośnięte są miękkimi i twardymi koralowcami, które same w sobie są niezwykle piękną atrakcją.

Przydatne informacje

CENA ZAWIERA:

 • przelot WAW – Egipt – WAW,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • transfer lotnisko – łódź – lotnisko,
 • zakwaterowanie na łodzi w klimatyzowanych kabinach,
 • trzy główne posiłki dziennie oraz przekąski, owoce, napoje bezalkoholowe (bez ograniczeń),
 • do 4 nurkowań dziennie,
 • powietrze w butlach 12 l,
 • balast bez pasów,
 • opłaty parkowe Brother’s Islands (50 Euro),
 • opiekę lokalnego przewodnika,
 • opiekę polskiego instruktora

CENA NIE ZAWIERA:

 • wizy egipskiej 25 USD,
 • napiwków dla załogi (zwyczajowo ok. 40–50 EUR od osoby),
 • ewentualnego wypożyczenia sprzętu (75 zł element za całe safari),
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecane DAN),
 • ewentualnej dopłaty do butli 15 l (30 EUR za całe safari),
 • ubezpieczenia bagażu,
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży.

UWAGI:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata 1 600 zł. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 1.07.2019 r.

Konto organizatora do wpłat:
Smile Dive s.c., al. KEN 11, 02-797 Warszawa
tytuł przelewu: Safari wrakowe
Alior bank: 16 2490 0005 0000 4500 6761 3940

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o kontakt przed wyjazdem w celu ustalenia limitu wagowego bagażu.

Uwaga, w przypadku okoliczności niezależnych od organizatora trasa safari oraz planowane miejsca nurkowe mogą ulec zmianie.

Safari nurkowe – co ze sobą zabrać

KONTAKT:

Twój e-mail*

Wiadomość

Wysokiej klasy łódź safari MacysIn

Wysokiej klasy łódź safari MacysIn

13 dwuosobowych kabin z łazienką i klimatyzacją

Duża, klimatyzowana jadalnia

Sun-deck i strefa zacieniona na środkowym pokładzie

Pokład nurkowy i platforma w drewnie tekowym

Duży sun-deck na najwyższym pokładzie