19.02–2.03.2020 Palau | Centrum Nurkowe Buddy

19.02–2.03.2020 Palau

Palau

Sława archipelagu Palau, jako znakomitego miejsca nurkowego, sięga jeszcze czasów Jaques’a Custeau, który uznał ponad trzystumetrowy uskok Ngemelis za najlepszą na świecie ścianę nurkową. Położony na Oceanie Spokojnym archipelag jest prawdziwym podwodnym rajem. Ma do zaoferowania ponad 1500 gatunków ryb, 500 rodzajów koralowców, widoczność dochodzącą do 40 m i niesamowitą różnorodność miejsc nurkowych o różnym poziomie trudności i wyraźnie różniących się fauną i florą.

Na nurków czekają zarówno płytko położone rafy, jak i pionowe ściany, jaskinie, czy blue hole. Rekiny spotkać tu można prawie na każdym nurkowaniu, nie będą zawiedzeniu również miłośnicy makrofotografii i wraków – tutejsze głębiny pozwalają każdemu nurkowi znaleźć coś wyjątkowego dla siebie.

Uwaga: Jeśli chcesz dołączyć do wyprawy, zapytaj o dostępność miejsc

19.02–2.03.2020

TERMIN WYJAZDU

13 300 PLN

KOSZT Z PRZELOTEM

Palau

Palau to archipelag, który składa się z ponad 250 wysp i jest położony około 800 km na wschód od Filipin. Stolicą jest Koror, w którym zatrzymuje się większość turystów. To wyspiarskie państwo jest stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi co oznacza, że w razie niebezpieczeństwa kraj chroni armia USA, ale również walutą obowiązującą jest dolar amerykański. Nie jest wymagana wiza USA.

W rejonie Palau znajduje się kilkadziesiąt fascynujących miejsc nurkowych, wszak nie bez powodu to miejsce często jest przywoływane jako jedno z najpiękniejszych na świecie.

Blue Corner

To miejsce, które oczaruje każdego. Pojawiają się tam dość silne prądy. Niezliczone ilości kolorowych rybek tropikalnych oraz ogromne formacje korali czynią je wyjątkowym. Bez trudu spotkamy makrele czy tuńczyki, anemony czy lionfishe. Niezwykle często pojawiają się także różne gatunki rekinów. Widoczność sięga tu nawet 50 m.

Blue Hole

Na uwagę zasługuje także wielka jaskinia Blue Hole, posiadająca dwa wejścia. Jedno jest szerokie, drugie zaś znacznie węższe. Widoczność sięga 30 m. Soldierfishe, napoleony oraz fairy basslets pojawiają się tutaj nadzwyczaj często. Gra światła na skałach, którą można w tym miejscu obserwować, jest naprawdę fascynująca.

German Channel / Turtle Wall

German Channel to miejsce, gdzie wewnętrzna laguna styka się z otwartym oceanem. Można tu zobaczyć manty – pojawiają się ich całe stada.

Turtle Wall – tutaj spotkanie z uroczymi żółwiami jest obowiązkowe! Poza żółwiami spotyka się tu nurse sharks, clownfish czy angelfish.

New Drop Off

To miejsce, które dla nurków stało się kultowe. Widoczność sięga nawet 40 m. Tutaj stykają się 2 ogromne ściany, które następnie opadają na dno nawet do głębokości 150 m. Ściany pokrywają korale i gorgonie, a wodzie czekać na nas będą snapery i barakudy.

Peleliu

Miejsce gdzie spotkanie wielkiego zwierza nie należy do rzadkości i warto tu dołożyć trzecie nurkowanie.

Ngemelis Wall

To punkt, gdzie spotkania z rekinami, makrelami oraz napoleonami mamy właściwie zapewnione. Ściany obficie zamieszkują ślimaki nagoskrzelne. Można obserwować czarne korale, gorgonie, mureny i orlenie. Widoczność sięga tu aż 50 m.

Siaes Tunnel

Punkt warty uwagi. Wejście do tunelu ulokowane jest na głębokości około 20 m, dno porastają imponujące gorgonie, a u góry znajdują się niezwykle oryginalne czarne korale. Możemy tutaj liczyć na naturalne światło.

Eil Malk

Na wyspie Eil Malk znajduje się słynne Jezioro Meduz (nieparzących :)). To unikalne i warte zobaczenia miejsce. Szacuje się, że może tu żyć nawet 5 milionów tych zwierząt!

Ulong Channel

To miejsce, w którym czekają nas niesamowite wrażenia. Dno porastają lettuce corals. Prądy są dość silne, zatem nurkowie zdają się lecieć nad koralowym kobiercem.

Imponujące wraki

Nurkowanie na Palau to także imponujące wraki. Możemy podziwiać choćby tankowce Iro albo Amatsu Maru, a także łódź latającą Jake-Aichi. Większość z nich pokrywają różowe, fioletowe i czerwone korale. Warto uwiecznić je na zdjęciu.

Chandelier Cave to miejsce dla nurkujących miłośników historii, ale nie tylko. Prócz całych rzeszy morskich żyjątek napotkamy na liczne ślady bitew z czasów wojny.

Przydatne informacje

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Koror – Warszawa (dwie przesiadki),
 • zakwaterowanie, 10 noclegów ze śniadaniami i transfery,
 • pakiet 14 nurkowań (7 dni) z łodzi w najciekawszych miejscach nurkowych wysp Palau – w tym 2 nurkowania wokół wyspy Peleliu! Lunch i przekąski w każdym dniu nurkowym,
 • opieka lokalnego przewodnika nurkowego,
 • butla 12l, pas balastowy,
 • bezpłatny NITROX do 32% (dla osób z certyfikatem),
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna,
 • pozwolenia na nurkowanie w stanie Peleliu (30$),
 • pozwolenia: stan Koror i Rock Islands (100$)

CENA NIE ZAWIERA:

 • ubezpieczenie rozszerzone o rezygnację z udziału w imprezie i choroby przewlekłe (dostępne u organizatora),
 • rejs z krokodylami (opcjonalnie)50$/osoba,
 • przejazd Zip line pod wodospad,
 • wydatki własne,
 • posiłki niewliczone w cenę,
 • opłaty za nurkowanie nocne,
 • wypożyczenie sprzętu nurkowego,
 • napiwki dla obsługi,
 • opłata wyjazdowa, green tax 50$,
 • dodatkowy dzień nurkowy (opcjonalnie) 160$,
 • trzecie nurkowanie możliwe w każdym dniu nurkowym (opcjonalnie) 60$

UWAGI:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata 3 500 zł na konto organizatora, pozostała kwotę należy dopłacić do 31.12.2019.

Konto organizatora do wpłat:
Smile Dive s.c., al. KEN 11, 02-797 Warszawa
tytuł przelewu: Palau
Alior bank: 16 2490 0005 0000 4500 6761 3940

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga, w przypadku okoliczności niezależnych od organizatora planowane miejsca nurkowe mogą ulec zmianie.

W nagłówku strony wykorzystaliśmy zdjęcie Kurta Cotoaga z serwisu Unsplash

KONTAKT:

Twój e-mail*

Wiadomość

Hotel Ocean Star

Zakwaterowani będziemy w wysoko ocenianym hotelu Ocean Star w pokojach dwuosobowych z widokiem na ocean i klimatyzacją. Hotel znajduje się kilkaset metrów od centrum Koror w zasięgu sklepów, restauracji etc.