Kurs nurkowania zimą w suchym skafandrze | Centrum Nurkowe Buddy

Podstawowy kurs nurkowania w suchym skafandrze

Kurs PADI OWD w skafandrze zapewniającym komfort cieplny nawet w zimnej wodzie

____________

Termin: Prosimy o kontakt, zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco

Koszt: 2 000 zł

Cena zawiera

 • zajęcia teoretyczne i basenowe kursu PADI OWD,
 • zajęcia teoretyczne i basenowe kursu nurkowania w suchym skafandrze,
 • wstępy na basen,
 • kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu i egzaminu (oprócz ABC),
 • wypożyczenie suchego skafandra na czas kursu i egzaminu,
 • certyfikat Dry suit diver,
 • podręcznik PADI.

Co daje kurs PADI OWD w suchym skafandrze

Nauczysz się nurkować w dwóch konfiguracjach sprzętowych – w mokrej piance i suchym skafandrze. Mając certyfikat PADI OWD możesz wykonywać samodzielne nurkowania z partnerem do głębokości max. 18 m (nurkowanie rekreacyjne).

Czy kurs nurkowania w zimnej wodzie jest możliwy

Mając do dyspozycji odpowiedni sprzęt nurkowy, możesz zanurkować komfortowo niemal w każdych warunkach, również w zimnej wodzie. Kluczem do sukcesu jest suchy skafander. To sprzęt, który zadba o Twoją termikę. To właśnie w suchych skafandrach instruktorzy nurkowania najczęściej prowadzą kursy i wykonują swoje nurkowania. Dzięki temu mogą przebywać w wodzie długi czas i nie marznąć. Dlatego, jeśli planujesz wyjazd połączony z nurkowaniem i chcesz nauczyć się nurkować właśnie wtedy, kiedy woda w Polsce jest zimna – zapraszamy na kurs nurkowania PADI OWD w suchym skafandrze!

Czym jest suchy skafander

Suchy skafander to bardzo popularny sprzęt używany przez nurków w Polsce i zagranicą. Umożliwia nurkowanie wodzie o temperaturze od 4 do 26 stopni Celsjusza. Wszystko zależy od rodzaju ocieplacza dobranego do skafandra i subiektywnego odczuwania temperatury przez nurka. Suchy skafander jest wodoodporny. Dzięki dobranym materiałom i specjalnej konstrukcji nie pozwala wodzie dostać się do wnętrza skafandra. Chroni ciało nurka przed szybką utratą ciepła podczas przebywania w wodzie. Jeśli nauczysz się nurkować w suchym skafandrze, nie bedą ograniczać Cię warunki atmosferyczne, ani temperatura wody. Dzięki temu możliwy jest nawet kurs nurkowania zimą. 

Podstawowy kurs nurkowania w suchym skafandrze

Zapraszamy na kurs PADI OWD wzbogacony wiedzą z zakresu obsługi suchego skafandra. Pierwsze dwa spotkania na basenie prowadzone będą w klasycznej, mokrej piance. Od trzecich zajęć basenowych zaczniesz nurkować w suchym skafandrze. Nauczysz się nurkować w dwóch konfiguracjach sprzętowych – będziesz gotowy na komfortowe nurkowanie w Polsce i na całym świecie.

Podczas wykładów poznasz teorię nurkowania, np. wpływ nurkowania na organizm, zjawiska występujące pod wodą, czy zasady bezpiecznego nurkowania. Dzięki ćwiczeniom basenowym poznasz sprzęt i opanujesz najważniejsze umiejętności nurkowe, które przygotują Cię do bezpiecznego przebywania pod wodą oraz do odpowiedniego planowania nurkowań.

Co nas wyróżnia?

Centrum Nurkowe Buddy to jedno z najlepszych centrów nurkowych w Polsce. Jako jedyni prowadzimy podstawowy kurs nurkowania na własnym basenie z ciepłą wodą (Warszawa), pod okiem doświadczonych instruktorów. Nie limitujemy czasu ćwiczeń nurkowych. Podczas naszych szkoleń przebywasz w wodzie tak długo, jak to jest potrzebne do nauki nurkowania! Do dyspozycji naszych kursantów są suche skafandry Santi – jednej z najlepszych firm produkujących sprzęt nurkowy.

Ile trwa kurs nurkowania w suchym skafandrze

Kurs OWD to 5 spotkań (wykłady i ćwiczenia basenowe). Kurs zakończony zostanie egzaminem i wyjazdem na wody otwarte, podczas którego wykonasz 5 nurkowań.

Jak przygotować się do zajęć

Od trzecich zajęć potrzebna będzie Ci bielizna termiczna – może być np. narciarska. Bielizna będzie chronić Cię przed wilgocią i utrzymywać ją z daleka od ciała. Bawełna nie jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko wytłumaczymy Ci podczas pierwszych zajęć. Jeśli coś będzie niejasne, zapytaj – chętnie odpowiemy.

Dostępne formy płatności

 • karta lub gotówka na miejscu w klubie,
 • przelew na konto CN Buddy – Alior Bank 50 2490 0005 0000 4500 2268 9427
  Tytuł przelewu: Kurs OWD w suchym skafandrze + imię i nazwisko uczestnika

Zasady płatności

Przed pierwszymi zajęciami prosimy o wpłatę 400 zł. Pozostałą kwotę należy dopłacić przed wyjazdem na wody otwarte. Możliwa jest również płatność od razu za cały kurs.

Zapisz się na kurs nurkowania

Twój e-mail*

Wiadomość

Najbliższe kursy nurkowania i wyjazdy