Podstawowy kurs nurkowania / Warszawa

Podstawowy kurs nurkowania PADI OWD to program dla osób początkujących, które chcą rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Poznasz teorię, nauczysz się jak obsługiwać sprzęt nurkowy. Wykonasz również nurkowania na basenie Centrum Nurkowego Buddy pod okiem doświadczonych instruktorów.

Sprawdź najbliższy kurs nurkowania od podstaw

WYKŁADY, ĆWICZENIA BASENOWE, NURKOWANIE NA WODACH OTWARTYCH

Jak wygląda podstawowy kurs nurkowania

Zajęcia odbywają się w naszym klubie przy al. KEN 11 (Warszawa, przy stacji metro Kabaty). Będzie to pięć spotkań. Każde z nich składa się z wykładów oraz ćwiczeń basenowych. Jako jedyni w Warszawie, szkolimy na własnym basenie z ciepłą wodą. Zapewnimy Ci świetne warunki do nauki nurkowania. Termin pierwszego spotkania podany jest w naszym kalendarzu, natomiast kolejne terminy instruktor nurkowania ustala wspólnie z uczestnikami kursu.

WYKŁADY NURKOWE

Omówimy zasady dotyczące nurkowania, zjawiska wiążące się z nurkowaniem i bardzo ważne kwestie bezpieczeństwa. Wykłady zakończy egzamin pisemny sprawdzający wiedzę dot. nurkowania. Każdy uczestnik dostaje podręcznik PADI i materiały, które pozwolą mu utrwalić wiedzę.

Gdzie prowadzimy zajęcia

Cały kurs odbywa się w naszym klubie przy al. KEN 11 w Warszawie. Nie tracimy czasu na przejazd na basen po zakończonym wykładzie, nie ma dodatkowych kosztów związanych ze wstępami na basen, nie ograniczamy czasu ćwiczeń nurkowych!

ZAJĘCIA BASENOWE

Poznasz sprzęt nurkowy, prawidłową technikę poruszania się pod wodą oraz inne niezbędne umiejętności. Szkolimy w małych grupach, dzięki czemu możemy traktować każdego z uczestników kursu indywidualnie. Stawiamy na wysoką jakość szkolenia, uczymy bezpiecznego nurkowania! Jesteśmy dumni, że wyszkolone przez nas osoby są świadomymi i dobrymi nurkami.

Co zabrać ze sobą na zajęcia

Zabierz strój kąpielowy i ręcznik. Zapewnimy Ci kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu i egzaminu. Zestaw ABC (maska, fajka, płetwy) możesz kupić w naszym sklepie nurkowym w specjalnych cenach dla naszych kursantów!

EGZAMIN NA WODACH OTWARTYCH

Podczas wyjazdu weekendowego wykonasz minimum 4 nurkowania egzaminacyjne (2 nurkowania dziennie). Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich ćwiczeń zostaniesz certyfikowanym nurkiem PADI Open Water Diver!

Jakie uprawnienia daje certyfikat PADI OWD

Twój certyfikat nurkowy będzie honorowany na całym świecie. Pozwala na rekreacyjne nurkowanie z partnerem do 18 m głębokości.

Po kursie możesz dalej rozwijać się nurkowo i poszerzać swoje uprawnienia!

Podstawowy kurs nurkowania / Warszawa

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę instruktorów i divemasterów. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć

FAQ / Najczęściej zadawane pytania

W kursie PADI OWD może wziąć udział osoba, która ukończyła 10 lat. Górnej granicy wieku nie ma!

Wszystkie zajęcia prowadzimy w naszym klubie nurkowym przy al. KEN 11 w Warszawie. Pod tym adresem mieści się nasz basen, sala wykładowa oraz sklep nurkowy.

Kurs obejmuje 5 spotkań. Każde z nich składa się z wykładów oraz nurkowania na basenie. Termin pierwszego spotkania jest podany w naszym kalendarzu. Terminy kolejnych zajęć ustala grupa nurkowa razem z instruktorem prowadzącym zajęcia – tak, żeby wszystkim pasowało. To, ile trwa kurs w dużej mierze zależy od Was i Waszych możliwości czasowych. Nasze doświadczenie pokazuje, że najczęściej w tygodniu odbywają się jedne zajęcia. W takim trybie kurs trwa 5 tygodni, po czym wyjeżdżamy nurkować na wodach otwartych

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie kurs PADI OWD prowadzony w trybie indywidualnym. W takiej opcji częstotliwość zajęć (w miarę dostępności basenu) możemy planować w zasadzie dowolnie.

Kurs indywidualny prowadzimy w opcji 1:1 lub 2:1 ale jeśli chcesz zacząć nurkować z rodziną (albo przyjaciółmi), grupa może być większa. Opcje cenowe kursu PADI OWD podane są poniżej w sekcji z cennikiem.

Egzamin nurkowy odbywa się w otwartym akwenie (open water). Podczas egzaminu powtórzysz ćwiczenia, które masz już świetnie opanowane po zajęciach basenowych. Są to podstawowe umiejętności gwarantujące Twoje bezpieczeństwo pod wodą. Ważne jest zarówno to, żeby dobrze je opanować w warunkach basenowych, jak również to, żeby móc je powtórzyć w każdej sytuacji, która będzie tego wymagać podczas prawdziwych nurkować w morzu lub jeziorze

Z tym certyfikatem możesz nurkować z partnerem nurkowym do głębokości 18 m.

Po pierwsze, możesz oprzeć na nurkowaniu swój odpoczynek oraz wyjazdy do różnych zakątków świata. Dzięki temu doświadczysz niezwykłości świata zarówno na lądzie, jak i pod wodą.  Po drugie, możesz nurkować w Polsce. Jest wiele jezior, kamieniołomów, zalanych kopalni odkrywkowych, w których możesz nurkować dużo częściej, niż za granicą

Co dwa tygodnie wyjeżdżamy klubowo na nurkowania w polskich akwenach – dużą grupą, w której są i divemasterzy i nurkowie na różnych poziomach doświadczenia nurkowego. Na wyjazdach zawsze będzie ktoś bardziej doświadczony od Ciebie, z kim możesz zanurkować i nabierać doświadczenia. Nurkowanie zbliża i uczy wzajemnego zaufania a my jesteśmy otwarci na nowe osoby i chętnie dzielimy się wiedzą

W ciągu roku organizujemy również kilka wyjazdów zagranicznych. Safari po Morzu Czerwonym i wyjazdy w dalekie rejony świata, w których pod wodą dzieje się magia :) Większość naszych wyjazdów jest dostępna dla nurków na każdym poziomie doświadczenia

Im mniej sprzętu kupisz przed kursem, tym lepiej. Warto poczekać z decyzjami zakupowymi i sprawdzić, w jakim sprzęcie nurkuje Ci się najlepiej. Korzystając z naszego klubowego sprzętu możesz porównać, czy lepiej czujesz się pod wodą w klasycznym jackecie, czy może lepiej w skrzydle nurkowym. Zobaczysz jaka jest różnica w komputerach nurkowych, ich funkcjach i czytelności wyświetlaczy. To wszystko ma znaczenie. Nie zawsze najdroższy sprzęt jest najlepszy. Najlepszy sprzęt to taki, z którym dobrze się czujesz pod wodą!

Podstawowy kurs nurkowania – cena

Cena kursu nurkowania

 • 1850 zł/os — podstawowy kurs nurkowania kończony na wodach otwartych

Inne opcje kursu

 • 2300 zł/os — weekendowy kurs kończony na wodach otwartych
 • 1700 zł/os — kurs rodzinny (min 4 osoby)
 • 1650 zł/os — zorganizowana grupa min 6 osób

Kursy w trybie indywidualnym

 • 2300 zł/os — indywidualny kurs 2:1 (klubowy wyjazd na wody otwarte)
 • 2700 zł/os — kurs indywidualny 1:1 (klubowy wyjazd na wody otwarte)
 • 3800 zł/os — kurs indywidualny z Course Directorem

Cena zawiera

Materiały szkoleniowe, wstępy na basen, profesjonalny sprzęt nurkowy na czas kursu (oprócz ABC), zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia basenowe (5 sesji), egzamin na wodach otwartych, bicie butli powietrzem na czas kursu oraz egzaminu.

Cena nie zawiera

Kosztu noclegu, wyżywienia i wstępu do bazy nurkowej podczas egzaminu na wodach otwartych, kosztu ABC (maska, fajka, płetwy) oraz certyfikatu nurkowego PADI OWD (200 zł) wydawanego certyfikowanym nurkom po zdaniu egzaminów nurkowych.

Maskę, fajkę oraz płetwy (ABC) możesz dopasować i kupić na miejscu w naszym sklepie nurkowym

Istnieje możliwość wypożyczenia zestawu ABC na czas kursu i egzaminu nurkowego (koszt 100 zł)

Kontakt z centrum nurkowym

Masz pytania?
Chcesz zapisać się na kurs nurkowania?
Zadzwoń: 607654321
Lub napisz do nas!

  Twój e-mail*

  Wiadomość

  Jako jedyne centrum nurkowe w Warszawie

  posiadamy własny basen z ciepłą wodą! Kursy nurkowania odbywają się w dogodnych godzinach, a czas trwania zajęć basenowych dostosowany jest do potrzeb nurków